PAMINA | Odczarowany flet | W. A. Mozart

Odczarowany flet 

spektakl dla dzieci
Wolfgang Amadeus Mozart

O spektaklu

Najnowsza premiera Czarodziejski flet w Breslau w reżyserii Michała Znanieckiego i z nowymi dialogami pisarza Marka Krajewskiego rozpoczyna nowy sezon artystyczny w Operze Wrocławskiej. Propozycja ta skierowana jest do publiczności pełnoletniej.

Jednak nie pozostawiamy młodszych widzów! Równolegle ze spektaklami premierowymi w Operze wystawiany będzie Odczarowany flet – spektakl bazujący na Czarodziejskim flecie z librettem Schikanedera. Jest on skierowany do wszystkich – dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych.

Odczarowany flet przedstawia historię Tamina, Paminy, Papagena, Królowej Nocy i Sarastra w wersji nieco krótszej niż mozartowski oryginał. W niespełna godzinę widzowie poznają perypetie głównych bohaterów, lecz w poszczególnych spektaklach, będą one ukazane z perspektywy różnych postaci.

W ten sposób podczas jednego ze spektakli historię Fletu odczaruje nam Królowa Nocy, która ze swojej perspektywy opowie wszystkie wydarzenia. W czasie innego spektaklu poznamy wersję wydarzeń widzianą oczami Tamina, a jeszcze innym razem to Pamina będzie nam relacjonować wszystkie niebywałe wydarzenia…

Zachęcamy, by nie poprzestawać tylko na jednym spektaklu, lecz by obejrzeć ich więcej i poznać punkt widzenia różnych bohaterów.

Odczarowany flet | Tamino – spektakl dla dzieci

spektakl familijny

Reżyseria – Bartosz Buława

Dyrygent – Rafał Karczmarczyk

Scenografia – Luigi Scoglio

Scenografia multimedialna – Karolina Jacewicz

Kostiumy – Magdalena Dąbrowska

Tamino

Ja byłem sam. Sam, bo lubię. Nazywają mnie samotnikiem, a mniej miło – samolubem.

w samotności odnajduje swój świat, słucha dźwięków zaczarowanego lasu. Jako Książe musi też być odważny i dzielny. I taki jest. Spotyka przyjaciela Papagena i księżniczkę Paminę oraz jej rodziców. Dostaje również uczucia, których tak potrzebował. Staje się częścią rodziny… A jaka była ta rodzina, o tym opowie najlepiej Królowa Nocy, ale to już inna historia…

Obsada

Sarastro – Jakub Michalski

Tamino – Aleksander Zuchowicz

Pamina – Marcelina Román

Papageno

A byłem sam. Nikt nie był zainteresowany moją osobą. Czułem się, że nie pasuję nigdzie.

Jak to jest być samotnym i poszukiwać przyjaciela? Wie o tym najlepiej Papageno – bohater pierwszego Odczarowanego fletu. To ptasznik, który codziennie łapie kolorowe ptaki dla Królowej Nocy i co noc je uwalnia. To też gaduła, który im bardziej szuka towarzystwa, tym bardziej czuje się samotnym. Los daje mu jednak w końcu przyjaciela Tamina oraz… ukochaną Papagenę!

Tamino zakochuje się w Paminie i… Ale to już inna historia…

Obsada

Tamino – Aleksander Zuchowicz

Pamina – Marcelina Román*

Papageno – Jacek Jaskuła

Papagena – Liliana Jędrzejczak

Odczarowany flet | Pamina

Wolfgang Amadeus Mozart

Obsada

Królowa Nocy – Maria Rozynek

Pamina – Marcelina Román

Papageno – Jacek Jaskuła

Papagena – Katarzyna Haras

Monostatos – Edward Kulczyk

Papagena

Jestem Damą Dworu. Ale mogę być też Królową. Jestem aktorką. Śpiewaczką. Mogę być kimkolwiek.

Kim jest aktor i jak wygląda sceniczny świat? To najlepiej wie Papagena. W jej świecie wszystko może się zdarzyć. W jednej chwili jest Damą Dworu, w innej solistką, która opowie o swojej pracy. Zmiana kostiumu na Papagenę, spotkanie scenicznego ukochanego Papagena, poznanie tajemnic króla i królowej. To świat naszej bohaterki. Wybiera w nim jedną z ról. Tę ulubioną. Jaką? Przekonacie się sami…

Obsada

Sarastro – Jakub Michalski

Królowa Nocy – Maria Rozynek

Pamina – Marcelina Román

EnglishGermanSpanish